لیپوماتیک چیست؟

 لیپوماتیک یکی از امن ترین روش های درمانی برای از بین بردن چاقی و تجمع چربی های اضافه دربدن است.این روش می تواند برای رفع چاقی موضعی و تخلیه بی خطر چربی های ناحیه پهلو فیله پشت بازو سینه آقایان (در موارد ابتلا به ژنیکوماستی یا بزرگی سینه در مردان) غبغب ، ران و شکم بسیار موثر باشد و برای درمان تومورهای خوش خیم چربی هم به کار می رود.چربی ها را می توان با روش های مختلفی مانند استفاده از امواج اولتراسونیک لیزرلیپو لیز یا لیپو ساکشن از بدن خارج کرد. امواج اولتراسونیک چربی ها را ذوب و آنها را آماده خروج از بدن می کند. با لیزر لیپولیز بافت چربی ذوب و به وسیله متخصص از بدن خارج می شود. چربی های ذوب شده در روش لیپو لیزر دیگر قابل استفاده نخواهند بود در حالی که در روش لیپوماتیک هیچ گونه حرارتی تولید نمی شود و چربی ها نمی سوزند ازاین رو خطر سوختگی پوست هم با استفاده ازاین روش وجود نخواهد داشت. ضمن اینکه چربی خارج شده به وسیله لیپو ماتیک (باوجود مایع بودن) به دلیل اینکه حرارتی ندیده است،قابلیت تزریق در قسمت های مختلف بدن بیمار را خواهد داشت.

عمل لیپوماتیک  جراحی لیپوماتیک


مضرات لیپوماتیک چیست؟

اگر لیپوماتیک درست انجام شود  خطر خاصی نخواهد داشت. خطرآمبولی چربی با استفاده ازاین روش تقریبا صفر خواهد بود. ارتعاش هایی که کانول های لیپو ماتیک داخل بافت چربی دارند باعث می شود از کنار عروق خونی فرارکنند بنابراین خطر خونریزی بسیار پایین و درحد صفر خواهد بود البته خطر آمبولی چربی درروش لیزر لیپولیز تقریبا صفر است زیرا عروق خونی تحت تاثیر لیزر و حرارت آن کواگوله (منعقد ) می شوند و احتمال آمبولی چربی راازبین می برند بااین حال اگر فردی که لیزر لیپولیز را انجام می دهد به اندازه کافی ماهر نباشد و درمان رابیش از حد ادامه بدهد می تواند خطر سوختگی تغییرقوام ورنگ پوست رابرای بیمار ایجاد و ظاهر نامناسبی در آن قسمت از پوست بدن ایجاد کند درحالی که این خطر درروش لیپوماتیک به وجود نمی آید.

لیپوماتیک | عمل لیپوماتیک لیپوماتیک |لاغری شکم

افراد مبتلا به فشار خون بالا یا بیماری های قلبی و عروقی باید قبل از انجام لیپوماتیک پزشکشان را درجریان بگذارند و با متخصص قلب هم دراین زمینه مشورت کنند. درست است که کم شدن حجم و توده چربی (مخصوصا در ناحیه  شکم و کمر) دربدن بیمارن دیابتی مقاومت به انسولین راهم دربدن آنها کاهش می دهد و وضعیت سلامتشان رابهتر می کند اما انجام لیپوماتیک در بیمارن دیابتی حتما باید با نظر متخصص غدد باشد. لیپوماتیک نوعی پیکر تراشی برای بهبود وضعیت ظاهری و سایز بیمار نیست با این حال اعتماد به نفس افرادی که لیپوماتیک می کنند بابهبود شکل ظاهری آنها بیشتر می شود .