تنگی واژن یا فمی لیف روشی برای تنگ کردن واژن با لیزر (لیزر واژینال)

در سال 2013 شرکت آلما لیزر روش فمی لیفت را برای کمک به کاهش شلی واژن و بهبود عملکرد جنسی زنان معرفی کرد. واژن می‌تواند کلاژن و یا تنگی را به علت زایمان و پیری از دست بدهد. این تغییرات می‌تواند با استفاده از لیزر خاص کاهش یابد. با دادن مقدار مناسب از انرژی لیزر، کلاژن در بافت واژن و همچنین جریان خون افزایش می‌یابد. این عمل باعث احساس بیشتری از تنگی واژن و همچنین افزایش در عدم خشکی آن می‌شود.   

تنگی واژن

چه خبری هیجان انگیزتر از اینکه می‌تواند باعث کاهش یا درمان بی اختیاری از دست دادن ادرار کم تا متوسط شود. این از دست دادن ادرار در زمان سرفه، عطسه یا ورزش می‌تواند باشد. این به دلیل عدم حمایت مجاری ادرار ایجاد می‌شود. مطالعات نشان داده که فمی لیفت می‌تواند کمک به بهبود شلی و کاهش یا درمان از دست دادن ادرار شود و به بهبود تنگی واژن کمک کند.

فمی لیفت | تنگی واژن | لیزر واژینال

لیزر واژینال

لیزر واژینال انرژی لیزر را به واژن در طی 5 تا 10 دقیقه می‌دهد. هیچ بی‌هوشی و داروی ضد دردی نیاز نیست. این روش تقریبا بدون درد است. می‌تواند حس گرمایی در طی انجام این روش مشاهده شود اما به اندازه کافی آسان است که شما می‌توانید آن را در طی ساعت ناهار خود انجام داده و بعد از آن به سرکار برگردید. ممکن است ترشحات کمی در واژن به وجود آید که بهبود می‌یابد. توصیه می شود از مقاربت به مدت 4 تا 5 روز دوری شود. 1 تا 3 بار درمان در فواصل 4 هفته ممکن است نیاز باشد تا نتایج مورد نظر حاصل شود. اگر قصد بارداری در آینده نزدیک را دارید باید فمی‌ لیفت را پس از زایمان برای بهترین نتیجه انجام دهید.

فمی لیفت

روش فمی‌ لیفت برای همه افراد نیست. اگر شلی شدید واژن وجود دارد فمی لیفت کافی نمی‌باشد. بنابراین اینگونه افراد برای نتیجه بهتر باید با جراحی مثانه و واژن را بالا بکشند و دهانه آنها را تنگ کنند. اگر به دنبال رابطه جنسی بهتر، عدم بی‌اختیاری ادرار و افزایش تری واژن هستید روش جدید فمی‌ لیفت می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. مشاوره قبل از انجام آن لازم است تا متوجه شد که روش مناسبی برای فرد می‌باشد. روش فمی‌ لیفت یک درمان زیبایی است و ممکن است تحت پوشش بیمه نباشد.