پرشدن بافت صورت: 


قطعا یکی از مشکلات اصلی افرادی که در رژیم های لاغری هستند آب شدن بافت صورتشان است .
 حفظ شادابی و بافت صورت از مهمترین عوامل حاشیه ای و حساس در رژیم های لاغری محسوب میشود . متاسفانه در رژیم ها افراطی و کم کالری شاهد تخریب بافت صورت هستیم و همین امر نگرانی بسیاری از افراد با وزن بالا را به خود اختصاص می دهد . 
1-    اولین کلید طلایی برای پرشدن بافت صورت نوشیدن آب است ! روزانه نوشیدن 6تا8 لیوان آب باید جز عادات روتین زندگیتان شود ! نوشیدن آب باعث پرشدن آب میان بافتی و شفافیت صورت میشود و به همین جهت جز اصلی رژیمهای لاغری است . مقداری تخم شربتی هم در آب آشامیدنی دریافتی روزانه ی خود بریزید . تخمشربتی به دلیل آب میان بافتی بالایی که دارد در این امر بسیار موثر است . 
2-    مصرف قرص ویتامین E  هم در پر شدن بافت صورت بی تاثیر نیست . اما این قرص حتما باید تحت نظر پزشک تجویز شود چون از ویتامینهای محلول در چربی بوده و مازاد آن ممکن است برای بدن مضر باشد . 
3-    ژله ای که با آب میوه و ژلاتین خودتان درست کرده باشید معجزه ی دیگر برای بافت صورت است .ژلاتین موجود در ژله به کلاژن سازی بافت صورت کمک شایانی می کند . 
4-    مصرف سالاد را اصل زندگی خود قرار دهید ! سالاد به دلیل سبزیجاتی مثل کاهو ،کلم ، گوجه فرنگی منبع غنی از مواد معدنی و آب است ! تقریبا 90 درصد از مواد تشکیل دهنده ی کاهو اب است و به همین علت سالاد کاهو باید در رژیمهای لاغری حتما وجود داشته باشد ! سبزیجاتی مثل : کاهو ،کرفس ،قارچ ،هویج، فلفل دلمه ای ، گوجه فرنگی ، خیار ، شلغم و کدو حلوایی را در سفره ی غذایی روزانه ی خود بگنجانید .
5-    جوانه ی گندم و ماش کلید طلایی دیگر در پرشدن صورت است . جوانه ها، غنی ترین منبع آمینواسیدها ( پروتئین ) ، ویتامینها و مواد معدنی محسوب شده و همچنین دارای فیبر خوبی نیز هستند. آنها حاوی انواع ویتامینهای (a, b, c, d, e, k) ، اسید فولیک و نیز منبع عالی از آهن، پتاسیم، کلسیم، فسفر، منیزیم و روی هستند. جوانه ها به دلیل آب میان بافتی بالایی که دارند در پر شدن صورت نیز موثر هستند . از جوانه ها در ماست یا سالاد خود استفاده کنید .

نظرات