خیلی از زنها هستند که نگرانی تغییرات بافت واژن خود هستند.بنابراین منطقی است که خانم ها در معاینات پزشکی با پزشک خود مطرح می کنند.
  زایمان باعث تغییراتی در بدن فرد و همچنین نحوه پاسخگویی و رفتارهای جنسی فرد خواهد شد که میبایست فرد خود را به آنها بوسیله کارهایی مثل امتحان کردن پوزیشنهای مختلف، یا انتظارات و درخواستهای مختلف، یا کارهای دیگر، با آن تطبیق دهد .

آیا شما در زمان ادرار دچار مشکل خاصی نیز هستید؟

خیلی از زنها یی که احساس میکنند واژن اونها دچار کشیدگی و گشادی شده ، اذعان میکنند که دچار ریزش ادرار هم هستند ، خصوصاٌ در زمانهایی که می خندند یا غلغلک میشوند و یا عطسه میکنند.
تمرینات خاص کیگل باعث تقویت عضلات پایینی لگن خاصره و ماهیچه هایی که در هنگام زایمان کشیده شده اند ، خواهد شد .این تمرینات حتی به لذت بیشتر جنسی (ارگاسم شدیدتر) نیز منجر خواهد شد چرا که باعث قویتر گردیدن و بیشتر انعطاف پذیر شدن ماهیچه ها خواهد گردید. اونها کیسه مثانه روهم سفتتر خواهند کرد که درنتیجه شما دیگر چکه های ادراری نخواهید داشت. نکته اینجاست که به هر حال اونها خود واژن رو تنگ نخواهند کرد بلکه در حقیقت ماهیچه های ورودی دهانه واژن رو تنگتر خواهند کرد.
 امروزه جراحی های واژن با بخیه یا استفاده از دستگاه های لیزر  نیز برای تنگ کردن واژن کاربرد دارد.
توصیه پزشکان متخصص زنان  در ابتدا انجام لیزر واژینال برای لیفت و سفتی  بافت واژن است. که بهترین زمان انجام این روش 3 روز بعد از اتمام پریود میباشد. دفعات انجام لیزر واژینال 3 جلسه به فاصله یک ماه می باشد.
در ابتدا پزشک  باید اطمینان خاطر از عدم عفونت و انجام تست پاپ اسمیر  واژن داشته باشد . بعد با استفاده از پروپ جوانسازی و لیفت واژن امواج لیزر  در این بافت تابیده می شود.
این عمل بدون درد  با کمی احساس فشار و گرما بسیار سریع در عرض چند دقیقه میباشد. ماندگاری این روش تا 2 سال تخمین زده میشود.
مزیت اصلی این روش لیزر واژینال نسبت به جراحی های لیفتی  عدم نیاز به گذراندن دوره درمان  برای داشتن رابطه جنسی میباشد.

نظرات