لیپوماتیک: یک درمان آسان ضد سلولیت و مراقبت های بعد از آن
ظاهر کم رنگ و پوست پرتقال مانند ناشی از ناهمواری های پوست، نگرانی هایی جدی را برای اکثریت قریب به اتفاق خانم ها، بخصوص خانم های خیلی چاق یا خیلی لاغر ایجاد می کند. این وضعیت معمولا بعد از بلوغ رخ می دهد و در 90 درصد زنان، در برهه ای از زندگی شان رخ می دهد و در این شرایط عمدتا سلولیت ها در بخش ران و باسن جمع می شوند. امروزه درمان های مختلفی برای سلولیت وجود دارد و از ماساژدرمانی پنوماتیک گرفته تا گرمادرمانی در دسترس هستند اما تا کنون هیچ اثری از نظر علمی در طولانی مدت ثابت نشده است. اعتقاد بر این است که رژیم غذایی و تمرینات ورزشی هم کمک کننده هستند اما این تکنیک ها سلولیت را بطور کامل از بین نمی برند زیرا این یک مشکل درباره چربی نیست. 
لیپوماتیک اولین درمان ضدسلولیت است که بطور بالقوه ثابت شده که از اساس به ساختار سلولیت حمله می کند و باعث می شود که سلولیت ها بطور موثری برای طولانی مدت حذف شوند.

لیپوماتیک چگونه کار می کند؟
هنگامی که بافت همبند زیر پوست که چربی را تشکیل می دهد، ضعیف می شود و بر گردش خون اثر می گذارد، پوست فرو می ریزد. دکتر باتی از مرکز جراحی امریکا ادعا می کند که لیپوماتیک یک تکنیک است که حداقل میزان تهاجمی بودن را دارد که برای درمان زخم های روی پوست انجام می شود و با قرار دادن یک کانولای کوچک و انتشار نوارهای فیبری (در بافت های داخل زخم) روی پوست کشیده می شود. این دستگاه عالی که قدرت ارتعاش دارد و بسیار قدرتمند است می تواند تولید کلاژن را نیز در زیر پوست تحریک کند و باعث افزایش عمق پوست و کشش آن شود و باعث شود که پوست زیباتر و صاف تر به نظر برسد.
مراقبت های بعد از لیپوماتیک:
ممکن است بیمار پس از جراحی، نشت مایعات را در مقادیر کم تجربه کند به همین دلیل توصیه می شود که بعد از عمل لباس های تنگ و سفت استفاده شوند. پوشاک پس از جراحی مانند کمربند زانو و... می توانند نقش مهمی را در بهبود داشته باشند. تورم و کبودی اتفاقاتی هستند که معمولا پس از لیپوماتیک با آن ها روبرو هستیم و لباس های فشرده ثابت کرده اند که فشار لازم برای کاهش تورم و همچنین حذف سموم مضر را فراهم می کنند. پوست هم باید برای از بین رفتن سلولیت ها و همچنین جلوگیری از ضعیف شدنش، کشیده شده و جمع شود. 

 


منبع: www.recovapostsurgery.com

نظرات