شاک ویو چیست؟


آیا شما در عین حال که ورزش می کنید و زندگی سالمی دارید، باز هم از سلولیت ها خلاص نمی شوید؟ مناطق سفت و سخت سلولیت که روی پا و باسن قرار دارند را می توان با شاک ویو درمان کرد و می تواند به شما کمک کند تا در آن نواحی ظاهری نرم تر و صاف تر داشته باشید. شاک ویودرمانی از امواج صوتی استفاده می کند تا با ایجاد لرزش، سلول های چربی را نفوذپذیر و در نتیجه کوچک کند. همین امر به نوبه خود باعث افزایش جریان خون شده و به از بین رفتن سلولیت ها و سفت شدن پوست کمک می کند. 


این روش چگونه عمل می کند؟


امواج فشار پرتوی ( Radial Pressure Wave=PRW)، پالس ها یا تحریکاتی هستند که توسط هوای فشرده تولید می شوند و یک پرتابه را در داخل سیلندر تولید می کنند و این پرتابه به سمت یک فرستنده شوک هدایت می شود. اثرات مکانیکی ایجاد شده توسط این شوک باعث کوچک شدن سلول های چربی و افزایش نفوذپذیری آن ها می گردد. خود این فرآیند متابولیسم را فعال می کند تا ناحیه ناخالص را پاک کند و سپس بافت همبند را نرم و تقویت نماید. 


در طول این فرآیند چه رخ می دهد؟


شما باید قبل از انجام هر درمانی با درمانگر خود درباره اهداف زیبایی شناختی مشورت کنید و اگر سوالی دارید از ایشان بپرسید. پس از موافقت شما با طرح درمان، درمان مناطق انتخاب شده آغاز می گردد. در اغلب موارد، کاهش سلولیت در طی چند مرحله درمانی قابل مشاهده می باشد اما همین امر هم به فاکتورهای مختلف سبک زندگی شما بستگی دارد و اینکه بعد از چند جلسه نتیجه را ببینید در افراد مختلف متفاوت است. برنامه درمانی معمولا 6 تا 8 جلسه و در فواصل هفتگی است. پس از هر جلسه ی درمانی شما می توانید فعالیت های روزمره طبیعی خود را از سر بگیرید.


آیا این روش دارای عوارض جانبی است؟


همانند هر روش دیگری، این روش هم می توان در بعضی از افراد دارای یکسری عوارض جانبی باشد که در صورت وقوع خفیف می باشند:
-ممکن است پوست بصورت گذرا قرمز شود.
این روش غیرتهاجمی و بدون نیاز به بیهوشی است و بازیابی آن سریع می باشد و می تواند بلافاصله پس از انجام آن به فعالیت های روزمره بازگشت.


پس از انجام روش باید چه مراقبت هایی صورت گیرد؟


-پوست ناحیه درمان شده را به مدت 48 ساعت دربرابر گرما قرار ندهید.
-موی این نواحی را به مدت 48 ساعت اصلاح نکنید. 
-2 الی 3 روز قبل و بعد از درمان از مواد تحریک کننده مثل قهوه و کافئین استفاده نکنید.
-روزانه 1.5 الی 2 لیتر آب بنوشید.
-برای راحتی خود، قبل و پس از انجام این روش وعده غذایی کاملی را نخورید.
هشدارها
شاک ویو برای زنان باردار و شیرده مناسب نیست. درمانگر شما در طول جلسه مشاوره درباره اختلالات پزشکی و بیماری ها از شما سوال خواهد کرد.
 
منبع 
www.coriumlondon.com

نظرات