همه چیز درباره سیبوترامین


این دارو که با نام های تجاری مریدیلا و ریداکتیل هم تولید می شود روی یکسری مواد شیمیایی در مغز اثر می گذارد که آن ها هم وزن را تحت کنترل دارند. این دارو معمولا به همراه رژیم غذایی مناسب و ورزش استفاده می شود تا چاقی های ناشی از دیابت، کلسترول بالا و فشارخون بالا را درمان کند.


چه چیزهای مهمی را باید درباره سیبوترامین بدانیم؟قرص لاغری


اگر از داروهایی مثل فورازولیدون( فوروکسان)، ایزوکاربوکازید( مارپلن)، فنلزین( ناریل)، رازاژیلین( آزیلکت)، سلژیلین( الدپریل) یا ترانیلسیپرومین( پارنیت) استفاده می کنید، تا 14 روز پس از مصرف این داروها نباید سیبوترامین را مصرف کنید و باید حتما این داروها از بدن شما پاک شوند. اگر به این دارو حساسیت دارید و یا اینکه فشار خون بالا یا کنترل نشده دارید، اگر سابقه بیماری عروق کرونری قلب را دارید و یا سکته مغزی و قلبی داشته اید نباید از سیبوترامین استفاده کنید. قبل از مصرف سیبوترامین اگر به هریک از مسائل زیر مبتلا هستید، پزشکتان را در جریان بگذارید:
فشار خون بالا-بیماری های کلیوی و کبدی-افسردگی-کم کاری تیروئید-تشنج-اختلالات خونریزی-سابقه سنگ های صفراوی.
همچنین اگر سن شما بالای 65 سال و یا زیر 16 سال است به پزشک خود اطلاع دهید چون باید دارو را با احتیاط مصرف کنید.

چگونه باید سیبوترامین را مصرف کنید؟

این دارو را درست در همان مقداری مصرف کنید که دکتر برایتان تجویز کرده، نه کمتر و نه بیشتر. معمولا گفته می شود که روزی یک عدد از این قرص مصرف شود. اگر سیبوترامین مصرف می کنید و رژیم کم کالری هم دارید، باید بعد از 4 هفته، 4 پوند کم کنید. در طول درمان، فشار خون را چک کنید. این دارو را نباید بیش از 2 سال مصرف کنید. این دارو را در دمای اتاق و دور از رطوبت، گرما و نور نگه دارید. این دارو، فکر کردن و واکنش های شما را کند می کند و موقع مصرف آن رانندگی یا کارهایی که به هوشیاری نیاز دارند را انجام ندهید. دوز مصرفی این دارو معمولا روزی یک عدد قرص خوراکی 10 میلی گرمی است.

سایر قرص ها هم برای لاغری وجود دارند.


منبع: www.drugs.com
 

نظرات