تنگی وا‌ژن با فمی‌لیفت یک روش موفق است که می‌تواند باعث  بازگرداندن واژن به حالت جوانی شود و بی‌اختیاری ادرار را بهبود بخشد. با استفاده از پروب مخصوص واژن، انرژی لیزر به دور واژن داده می‌شود تا تولید کلاژن و ترمیم آن افزایش یابد. این تکنیک یک درمان راحت و غیر تهاجمی است که باعث تقویت رباط‌های اطراف مثانه و مجاری ادرار می‌شود. در زیر به برخی از سؤالات رایج در مورد روش فمی‌لیفت پاسخ داده شده است.

فمی لیفت چیست؟، فمی لیفت ایمن است؟

آیا فمی‌لیفت روشی ایمن است؟

بله، به این دلیل که این روش یک درمان بدون جراحی است و نیاز به هیچ استراحت مطلقی ندارد، ،آن را جایگزین روش‌های سنتی جوانسازی واژن مانند واژینوپلاستی می‌کنند.

چگونه تنگی واژن بدون جراحی انجام می شود؟

یک پروب مخصوص در داخل واژن وارد می‌شود تا پرتو نور به اپیتلیوم واژن در جاییکه مورد هدف برای تولید کلاژن جدید است نفوذ کند. بسیاری از بیماران می‌گویند این درمان بسیار راحت‌تر از انجام پاپ‌اسمیر است.

آیا پس از انجام فمی لیفت نیاز به استراحت است؟

همه بیماران  مدت کوتاهی پس از این روش به فعالیت روزانه و عادی خود برخواهند گشت. با این وجود، رابطه جنسی تا مدت 5 روز نباید انجام شود.

چگونه من بدانم که انتخاب مناسبی برای انجام تنگی واژن هستم؟

تنگی واژن یک روش ایمن برای بیشتر زنان از جمله سایر مشکلات واژن مانند افتادگی (پرولاپس) واژن، بی‌اختیاری ادرار، اندومتروز و درد لگن است. همچنین ایده‌آل برای زنانی است که به تازگی زایمان انجام داده‌اند؛ مخصوصا افرادی که می‌خواهند بچه بیشتری داشته باشند.

آیا اگر یائسه باشم برای رهایی از خشکی واژن می‌توانم کاندید شوم؟

تنگی واژن با لیزر بسیار ایده‌آل برای زنان پس از یائسگی است. فمی‌لیفت تولید کلاژن را افزایش می‌دهد و باعث ترمیم واژن شده که باعث جوانیبافت هایی می‌شود که با یائسگی از دست رفته اند. زنان گزارش دادند که با این روش خشکی واژن بهبود یافته و درد مرتبط با نفوذ آلت تناسلی کاهش می‌یابد.

آیا عوارض جانبی وجود دارد که باید از آن مطلع شویم؟

زنان پس از انجام فمی‌لیفت باید افزایش احساس و لذت در واژن را پس از هر درمان انتظار داشته باشند. خشکی واژن بهبود می‌یابد و ارگاسم ممکن است شدیدتر شود. خطرات مرتبط با این روش حداقل است. برخی از زنان ممکن است ترشحات آبکی یا لکه‌بینی را برای یک یا دو روز تجربه کنند. هر گونه نگرانی‌ خود را می‌توانید با مشاره با مراجعه به متخصص برطرف کنید.

آیا می‌توان از روش فمی‌لیفت در موقع پریود استفاده کرد؟

بهتر است این روش در دوره عادت ماهیانه استفاده نشود زیرا ممکن است خون با نفوذ لیزر در پوست واژن مداخله کند و اثر آن را کمتر کند.

آیا هیچ دستورالعمل خاصی پس از درمان وجود دارد؟

فقط یک دستورالعمل و آن اینکه از رابطه جنسی تا 5 روز اجتناب کنید.

آیا به کلیتوریس ممکن است آسیب وارد کند؟

خیر، اعصاب کلیتوریس محفوظ هستند و دور از منطقه تحت درمان می‌باشند.

نظرات