جراحی لیپوماتیک روشی آسان و بدون خطر برای از بین بردن چربی های اضافه می‎باشد. جراحی لیپوماتیک بدون بیهوشی و تنها با تزریق داروی بی حسی صورت می‎گیرد و دوره درمانی کوتاه مدتی دارد.

لیپوماتیک


جدیدترین روش تخلیه چربی های اضافه از بدن بواسطه جراحی لیپوماتیک صورت می‎گیرد و دستگاه مورد استفاده در این جراحی مورد تایید FDA امریکا می‎باشد. جراحی لیپوماتیک با روش های نوین و با نتایجی باور نکردنی انجام می شود. این جراحی برای از بین بردن چاقی های موضعی، روش بسیار مناسبی است.
در روش جراحی لیپوماتیک با استفاده از  امواج اینفراسونیک، چربی ها تبدیل به مایع شده و به میزان 3 تا 5 لیتر از آن تنها در یک جلسه تخلیه می‎شود. کسانی که می خواهند چربی های بیشتری را حذف نمایند می‎بایست چند بار جراحی لیپوماتیک را انجام دهند.
جراحی لیپوماتیک بدون نیاز به بیهوشی صورت می‎گیرد و تنها از طریق تزریق ماده بی‌حسی و بصورت سرپایی قابل انجام می‎باشد و مدت زمان بهبودی نیز بسیار کوتاه است. جراحی لیپوماتیک نه تنها موجب افتادگی پوست نمی شود بلکه به سفت تر شدن آن نیز کمک می‎کند. خانم هایی که پس از زایمان دچار افتادگی پوست در ناحیه شکم می‎شوند می‎توانند با جراحی لیپوماتیک قسمت مورد نظر را ترمیم و به حالت اول بازگردانند.
در جراحی لیپوماتیک سلول های چربی بصورت امولسیون در می‎آیند و سپس توسط کانولا از بدن خارج می‎شوند. کانولا یکی از قسمت های مهم دستگاه لیپوماتیک است که در طی انجام جراحی بیشترین تماس را با بدن بیمار برقرار می‎کند. این قسمت به واسطه فشارهای وارده از سوی دستگاه سه حرکت را از خود ایجاد کرده که موجب از بین بردن پیوند میان چربی های اضافه می‎گردد. کانولا دارای هوش مصنوعی می‎باشد و از این رو در هنگام برخورد با بافت های غیر چربی متوقف می‎شود. این امر از آسیب رساندن به بافت های غیرچربی جلوگیری می‎کند و در نتیجه هیچ خطری متوجه بیمار نمی شود.

نظرات