عمل لیپوماتیک روشی مؤثر و بدون خطر برای کسانی است که به دنبال تناسب اندام هستند. عمل لیپوماتیک بدون بیهوشی و با کمترین عوارض انجام می‎شود.
 

لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک  یکی از بی‌خطرترین و مؤثرترین روش‌های درمان چاقی است که با از بین بردن سلولیت و  چربی‌های اضافه صورت می‎گیرد. عمل لیپوماتیک توسط دستگاهی که توسط سازمان غذا و دارو مورد تأیید قرار گرفته است، به شکل مؤثری حجم وسیعی از چربی‌های اضافه را از بدن خارج می‎کند.
در عمل لیپوماتیک دستگاهی که هوای فشرده‎ای را ایجاد می‎کند، موجب حرکات سه گانه ای در  لوله کانولا  می‎شود. نوسان، چرخش، ارتعاش سه حرکتی است که در کانولا صورت می‎گیرد. به دنبال این سه حرکت‎، یک مسیر مارپیچ ایجاد می‎گردد و به دنبال آن ابتدا سلول‌های چربی شکسته و سپس به آرامی از بدن بیرون کشیده می‎شوند.
 حداکثر میزان تخلیه چربی در بهترین شرایط 5 تا 6 لیتر در هر جلسه می‎باشد. در صورت نیازِ فرد به تخلیه چربیِ بیشتر می‎توان این کار را در چندین جلسه به فاصله دو هفته تا 6 ماه پس از اولین جلسه انجام داد. بعد از عمل لیپوماتیک، زخم‌های بیمار پانسمان شده و بیمار باید گن‌های مخصوصی را به مدت 10 الی 14 روز به تن کند. بعد از عمل تا  مدت 3 الی 5 روز تخلیه و ترشح مایعات از محل‌های برش ادامه دارد که در این مدت پانسمان‌ها باید مرتب عوض شده و محل عمل ماساژ داده شود. بعد از گذشت یک هفته تخلیه ترشحات، سوراخ‌ها خود به خود بسته شده و بسرعت بهبود می‎یابند.
عمل لیپوماتیک دارای مزایا و امتیازات ویژه است که از آن جمله می‎توان بهموارد ذیل اشاره کرد:
-     نداشتن بیهوشی و خطرات ناشی از آن،
-    نداشتن دوره نقاهت چرا که این عمل در سریعترین زمان صورت گرفته و بهبودی آن نیز در مدت زمان کوتاهی صورت می‎گیرد.
-    به علت داشتن سنسور هیچ آسیبی به بافت پوست و عصب وارد نمی‎شود.
-    بدون ایجاد اثرات سوختگی در روی پوست.
-    سفتی و یکنواختی ظاهری پوست
-    امکان انجام عمل لیپوماتیک در مناطق سخت همچون کمر، فیبروزه و ...
-    درمان مناطق حساس همچون زانو، باسن و ...
-    پایین بودن ریسک عفونت، خونریزی، درد و تورم

نظرات