لیپوماتیک یک دستگاه پیشرفته برای لاغری موضعی می باشد که نیاز به بیهوشی ندارد و ازطریق داروی بی‎حسی با کمترین عوارض و بدون آسیب زدن به عروق خونی، لنفی، عضلات و بافت‌های زیر پوست انجام می شود.

لیپوماتیک

 
لیپوماتیک جایگزین برتر لیپوساکشن روشی بی‎خطر، دقیق و مؤثر بوده که برای خارج نمودن چربی‌های اضافی به کار می‌رود. این روش بصورت موضعی چربی‌ها را از بدن خارج می‌نماید. لیپوماتیک بدون نیاز به بیهوشی است که بصورت سرپایی انجام می‌شود. کانولا به عنوان یکی از اجزاء کاربردی دستگاه لیپوماتیک بیشترین تماس را با بدن برقرار می‌کند که از طریق یک سوراخ 3 میلیمتری وارد بافت چربی می‌شود و قبل از انجام عمل، داروی بی‌حسی را بطور یکنواخت وارد چربی زیر پوست می‌کند.
لیپوماتیک با استفاده از امواج اینفراسونیک چربی‌ها را از محل پیوندشان به یکدیگر جدا و مسیر را برای حرکت کانولا باز می‌کند و سپس با حرکت سه بعدی کانولا در آن قسمت، چربی‌ها وارد لوله ساکشن و سپس توسط دو حرکت ارتعاشی و نوسانی، چربی‌ها به صورت یکنواخت  به سمت بیرون هدایت می‌شوند و تخلیه چربی صورت می گیرد.
اما آنچه که موجب تفاوت این روش از سایر روش‌های لاغری شده، این است که دستگاه لیپوماتیک برای حذف چربی‌های اضافی در سطح وسیعی عمل نمی کند و بصورت ذره ای و دقیق این کار صورت می‌گیرد. از سوی دیگر دستگاه لیپوماتیک یک سیستم هوشمند می‌باشد که هنگام برخورد با بافت‌های غیرچربی، بصورت خودکار متوقف می‌شود و از همین رو به عروق خونی، لنفی، عضلات، بافت‌های زیر پوست و اعصاب هیچ آسیبی نمی‎رساند در نتیجه فارغ از عوارضی همچون پارگی احشائی، درد، تورم، کبودی، سوختگی و نکروز پوست می‌باشد.

لیپوماتیک موجب تحریک سلول‌های فیبروپلاست می‌شود و با تولید کلاژن به سفت‎تر شدن پوست کمک می‌کند و مانع از افتادگی آن می‌گردد. نکته مهم در عمل لیپوماتیک این است که کاهش سایز تا مدت‌ها بعد از عمل ادامه دارد.

نظرات