لاغری با کویتیشن یک شیوه درمان چاقی بصورت موضعی بدون درد و غیر تهاجمی می باشد که نیاز به بستری نداشته، هزینه و طول درمان بسیار کم و علاوه بر درمان چاقی فرم دهنده صورت نیز می باشد.

 مزیت های لاغری با کویتیشن


دستگاه کویتیشن ( cavitation ) به منظور لاغری موضعی در نقاط خاصی از بدن مورد استفاده قرار‎ ‎می‎گیرد. اين دستگاه با امواج‎ صوتی، سلول‎ها‎ي چربي را متلاشي کرده و آن‎ها‎ را براي سوختن در بدن يا دفع درکبد آماده مي نماید. اين امواج با ايجاد حباب‎ها‎ي ریزی باعث پاره شدن سلولهاي ذخيره کننده چربي شده و سپس اين چربي به گليسرين و اسيدهاي چرب آزاد (مولکول‎هاي تشکيل دهنده چربي) تبدیل می گردند. پس از آن چربي امولسيون شده یا واردشدن به رگ‎ها‎ي لنفي و کبد‎ از طریق ادارا دفع می گردد و یا تبدیل شدن به مواد قابل سوخت در ماهيچه‎ها‎، به انرژی تبدیل‎ می‎شود.
•    مزایای لاغری با کویتیشن
-    لاغری با کویتیشن نیازی به بستری و بیهوشی ندارد.
-    هزینه درمان بسیار کم و مدت زمان بهبودی نیز کوتاه مدت می‎باشد.
-    لاغری با کویتیشن به بسیار راحت و بدون درد‎ ‎می‎باشد.
-     به دلیل حذف کامل سلول‎ها‎ی چربی امکان تجدید حیات دوباره برای آنها غیر ممکن‎ ‎می‎شود و لذا‎ ‎می‎توان گفت شیوه لاغری با کویتیشن برگشت ناپذیر است. اما نباید رژیم غذایی و حرکات ورزشی را پس از درمان فراموش کرد.
-    کویتیشن علاوه بر لاغری موضعی که شامل درمان چربي‎ها‎ي موضعي بازوها، شکم، کمر، بالاي ران، پشت زانو‎ ‎میشود، قابلیت فرم دهی به چربی‎ها‎ را نیز دارد از این رو برای فرم دادن به اجزای صورت از این شیوه استفاه‎ ‎می‎شود.

•    نکته قابل توجه در شیوه لاغری با کویتیشن
لاغری با کویتیشن به واسطه امواج صوتی با فرکانس بالا‎ ‎صورت می گیرد که با ارتعاشات ناشی از دستگاه بر روی نقاط حساس بدن تأثیرات منفی دارند به همین دلیل به کسانی که دچار عارضه قلبی هستند و یا خانم‎ها‎ی باردار توصیه‎ ‎می‎شود که از این شیوه برای درمان چاقی استفاده نکنند.

نظرات