کویتیشن روشی نوین برای درمان چاقی موضعی است که با استفاده از امواج صوتی عمل  می‎‎کند که با فرکانس بسیار بالا، موجب ترکیدن و پارگی دیواره سلول‎های چربی می‎‎شود و سپس چربی‎ها بصورت مایع از طریق کلیه ها دفع  می‎‎گردند.

کویتیشن

کویتیشن یک دستگاه جدید برای درمان چاقی‎های موضعی و حذف چربی‎های اضافه می‎‎باشد. در این دستگاه برخورد امواج صوتی (اولتراسوند) با سلول های چربی، موجب ترکیدن آنها و پارگی دیواره سلول می‎‎شود. سپس سلول‎های ‎چربی که بصورت مایع درآمده‌اند، بوسیله سیستم ‎لنفاوی تخلیه و  ازطریق ‎کلیه ها به شکل ادرار از بدن خارج می‎شوند.
•    ویژگی های کویتیشن:
-     روشی غیرتهاجمی و بدون نیاز به عمل جراحی می‎باشد.
-    بدون درد و شیوه‎ای آسان
-    نتیجه بخش در عین داشتن امنیت
-    کوتاه بودن مدت زمان درمان (بین 15 الی 20 دقیقه)
-    بدون نیاز به دوران نقاهت و بستری شدن
-    قابلیت انجام برای تمامی نقاط بدن (حتی قسمت‌های حساس از جمله پشت زانو و غبغب)
-    به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه  می‎‎باشد.

•    نکات ضروری در انجام کویتیشن
-    در هنگام انتخاب مرکز درمانی از تخصص پزشک مطمئن شوید. کویتیشن به دلیل حساسیت بالا می‎بایست توسط افراد متخصص انجام شود. در غیر این صورت احتمال عوارضی چون سوختگی، افزایش فشار خون، چربی خون و ...قابل پیش بینی  می‎‎باشد.
-    در شیوه کویتیشن ذرات چربی که در بدن آزاد  می‎‎گردند، در بدن به گردش در می‎آیند و سپس وارد جریان خون می‎شوند که احتمال ابتلا به قند خون و کلسترول خون وجود دارد. به همین دلیل در انجام کویتیشن باید دقت لازم را به کار برد.
-    قبل از شروع درمان باید به میزان حداقل ‎1 و نیم لیتر و پس از پایان کار نیز 3 لیتر آب بنوشید، زیرا کویتیشن موجب کاهش شدید آب بدن می‎شود.
-    در حین انجام عمل باید تمام وسایل تزئینی، فلزی و الکترونیکی از جمله گوشی تلفن را از خود دور کنید زیرا احتمال صدمه زدن به بدن و یا دستگاه الکترونیکی وجود دارد.
-    اساس درمان موفق توسط کویتیشن نیز همچون سایر روش‎های درمان چاقی، رعایت رژیم غذایی و انجام حرکات ورزشی می‎باشد که بدون آنها احتمال شکست یا برگشت چاقی وجود دارد.

نظرات