لیپوماتیک یک دستگاه هوشمند است که برای درمان چاقی‎ها‎ی موضعی استفاده می‎شود. این دستگاه با ارتعاشات خود موجب شکستن سلول‎ها‎ی چربی می‎شود و سپس آنها را به سمت بیرون هدایت می‎کند.

لیپوماتیک دستگاهی هوشمند برای درمان چاقی‎ها‎ی موضعی

لیپوماتیک یک دستگاه جدید برای درمان چاقی موضعی و زدودن چربی‎ها‎ی اضافه می‎باشد که در سال1996 ابداع شد. اساس کار لیپوماتیک، ویبریشن(ارتعاش) می‎باشد بطوری که در هر حرکت خود حدود 600 ارتعاش تولید می‎کند. این دستگاه که به تأیید سازمان غذا و دارو رسیده است، یک سیستم مطمئن و بی‌خطر است که به منظور حذف چربی‎ها‎ی اضافه بدن مورد استفاده قرار می‎گیرد. در روش لیپوماتیک، سلول‎ها‎ی چربی با حرکات ارتعاشی دستگاه شکسته می‎شوند. بدین صورت که کانولا (یکی از قسمت‎ها‎ی پر کاربرد دستگاه) با سه حرکت محل پیوند سلول‎ها‎ی چربی را از بین می‎برد و سپس ذرات ریز چربی را به بیرون می‎کشد.
دستگاه لیپوماتیک مشکلاتی که در دستگاه لیپوساکن بود را نداشته و بصورت هوشمند طراحی شده است بطوری که سنسورهای کانولا هنگام برخورد با بافت‎ها‎ی غیر چربی از جمله بافتی‎ها‎ عروق خونی، عصب‎ها‎، ماهیچه و ... بصورت خودکار متوقف می‎شوند. بنابراین هیچ آسیبی به بافت‎ها‎ی غیر چربی وارد نمی‎شود.

•    توصیه‎ها‎ی پزشکی
-    بعد از عمل جراحی باید به مدت 9 هفته گن پوشیده شود.
-    به دلیل انجام جراحی، کبودی، خونریزی و کوفتگی پس از عمل وجود دارد که این امر در تمامی بیماران طبیعی می‎باشد.
-     به دلیل وارد شدن احتمالی صدمه به تخمدانها به علت ارتعاشات و هم چنین خونریزی، بعد از عمل لیپوماتیک، نامنظم شدن عادت ماهیانه در خانم‎ها‎ امری شایع می‎باشد.
-    لیپوماتیک در قسمت‎ها‎ی ظریف بدن همچون زیر چانه قابل استفاده نمی باشد.
-    دوران نقاهت و مدت بهبودی در لیپوماتیک طولانی می‎باشد که بیمار باید در این مدت تحت مراقبت پزشک باشد.

نظرات