چربی ، دشمن اصلی همه افراد به‌خصوص خانم‌ها می‌باشد. چربی بدن می‌تواند به صورت موضعی در بخش‌های مختلف بدن از جمله  در نواحی شکم، باسن و ران‌ها باشد. با سلول‌های چربی از راه‌های مختلفی می‌توان مبارزه کرد؛ یکی از این روش‌ها کرایولیپولیز است.
کرایولیپولیز جدیدترین متد برای از بین بردن چربی توسط سرما است. این روش نسبتا تازه است اما بسیار در میان افراد محبوب شده است. این روش باعث می شود که اندازه شکم به خصوص در قسمت پایینی، پهلوها و ران‌ها کاهش یابد. هر روش دارای مزایایی است؛از جمله مزایای کرایولیپولیز غیرتهاجمی بودن آن، بدون ایجاد تداخل و بدون ایجاد زخم است که بسیار مهم می‌باشد. قرار گرفتن در معرض سرمای کرایولیپولیز آسیبی ایجاد نمی کند ، به این دلیل که از تجهیزات ویژه استفاده شده، پوست محافظت می‌شود و  دما هم به شدت پایین نمی‌آید. این روشی کاملا طبیعی است و پس از انجام آن بافت چربی شروع به تجزیه می‌کند اما همه چیز به آهستگی اتفاق می‌افتد.  چربی ها به طور کاملا طبیعی از بین می‌رود و بدان معناست که بافت چربی دوباره بر نمی‌گردد. این روش بدون ضرر است و اثری بر روی بافت‌های دیگر نمی‌گذارد. همچنین نواحی مختلفی از بدن همزمان می‌توانند درمان شود.

 

چگونگی تأثیر کرایولیپولیز بر لاغری و عوارض آن


محدودیت‌ها و عوارض کرایولیپولیز آن است که کاهش مقدار چربی در هر جلسه 30% است و بنابراین باید یک ارزیابی دقیق توسط پزشک انجام گیرد. در لیپوساکن کلاسیک یا میکرو لیپوساکن بیش از 30% چربی در هر جلسه از بین می‌برد. ممکن است مقداری کبودی در پوست پس از انجام روش ایجاد شود که پس از چند روز محو می‌شود. نواحی بزرگ به عنوان مثال شکم نیاز به 2 تا 3 ساعت درمان ، بسته به وسعت آن دارند.
برخی موارد منع انجام این روش شامل مشاهده گردش خون ضعیف در ناحیه تحت درمان مانند ترومبوز و لخته شدن خون، نواحی دارای زخم‌های باز و خراش، بیماری‌های پوستی در مرحله حاد، حساسیت و آلرژی به سرما می‌باشد.

نظرات