درمان رادیوفرکانسی (RF) یک روش غیر تهاجهی و فرم‌دهی بدن و صورت است. برای این روش از دستگاه‌های تخصصی استفاده می‌شود که فرکانس رادیویی ساطع می‌کنند؛ بنابراین  به فرم‌دهی بدن کمک می‌کند و سلولیت و چربی را با استفاده از انرژی گرمایی کاهش می‌دهد. روش رادیوفرکانسی با استفاده از توزیع انرژی رادیویی به شکل گرما بر روی عمیق‌ترین لایه‌های پوستی و زیر پوستی بدون آسیب رساندن به لایه‌های بالای پوست یا اپیدرم انجام می‌شود. گرمادهی در این نواحی باعث انقباض کلاژن و تولید کلاژن جدید می‌شود که همچنان ساختن آن چندین ماه طول می‌کشد. با افزایش تولید کلاژن سالم، رادیوفرکانسی می‌تواند باعث کمک به سفت شدن صورت و بدن و در نتیجه محکم و جوان شدن ظاهر پوست شود.

 

رادیو گرافیست


 
رادیوفرکانسی دارای کاربردهای مختلف هم بر بدن و هم صورت است و می تواند به طور چشمگیری باعث حل شدن و یا بهبود مشکلات زیر شود:
سلولیت
کاهش چربی
شلی پوست و سفتی آن
درمان جوش
نرمی و سفت شدگی باسن پس از لیپوساکشن
فرم‌دهی بدن
افرادی که  نسبت به افتادگی و شلی غبغب، گردن و گونه‌های خود ناراضی هستند و نیز می‌خواهند از شر چربی‌ها و سلولیت در بخشهای خاص بدنشان بدون انجام جراحی خلاص شوند این روش برایشان بهترین انتخاب است. از آنجا که برای این درمان هیچ عوارض جانبی مضری شناخته نشده است، افراد از هر سن و جنسی به جز زنان باردار و بیماران مبتلا به عفونت‌های پوستی در منطقه تحت درمان،بقیه می‌توانند این روش را انجام دهند، البته افرادی که دارای قطعات فلزی مانند ایمپلنت‌های فلزی هستند به دلیل تداخل احتمالی با این دستگاه‌ها نمی‌توانند از این روش استفاده کنند. قبل از انجام روش باید از عواملی که پوست شما را فورا تحریک می‌کند اجتناب کنید.  به عنوان مثال آفتاب گرفتن می‌تواند پوست را بسوزاند که وقتی پس از آن در معرض گرمای رادیوفرکانسی قرار می‌گیرد بدتر می‌شود. برخی از افراد قرمزی خفیفی را پس از درمان (شبیه به آفتاب سوختگی) تجربه می‌کنند؛ اما معمولا به سرعت از بین می رود. از آنجا که هیچ زخم خارجی ایجاد نمی‌شود، بیشتر افراد می توانند بلافاصله پس از درمان به فعالیت های کاری و نرمال  باز گردند.
پزشک ممکن است به شما توصیه کند از لوسیون‌های نرم‌کننده، کرم یا ژل در منطقه درمان شده استفاده کنید.

تعداد جلسات درمان بین 6 تا 10 جلسه بسته به منطقه درمان و واکنش پوستی می باشد که معمولا برای بهترین نتیجه درمان توصیه می‌شود. بهتر است که درمان حدودا هر 6 ماه یکبار پس از درمان اولیه برای حفظ نتیجه تکرار شود.

نظرات