استفاده از رادیوفرکانسی برای درمان سلولیت یک روش نسبتا محبوب برای افرادی است که مایل به کاهش مقدار سلولیت در بدن هستند . این روش دارای دستگاه دستی است که با استفاده از انرژی مادون قرمز برای گرم شدن سلول‌های چربی در زیر پوست به کار می‌رود و باعث فرم‌دهی و تغییر شکل نواحی مورد نظر بدن می‌شود. در حالیکه این روش برای افراد بدون درد است، داروهای ضد درد و بی‌حس‌کننده‌های موضعی معمولا قبل از درمان برای اطمینان از سطح راحتی بیشتر داده می‌شود. نتایج بلند مدت گزارش شده است، اگرچه برخی افراد درمان‌های دوره‌ای را برای حفظ نتیجه انتخاب می‌کنند. هرگونه سؤال خاص یا نگرانی در مورد استفاده از رادیوفرکانسی برای سلولیت و یا موارد استفاده دیگر آن مانند کاهش چربی شکم و پهلو می‌توان با دکتر متخصص و یا کلینیک‌های زیبایی مشورت کرد.
 

درمان رادیوفرکانسی


در بیشتر موارد، یک متخصص پوست؛ دکتر متخصص در تشخیص و درمان اختلالات پوستی، روش‌هایی از جمله رادیوفرکانسی را برای درمان سلولیت انجام می‌دهد. در برخی از مراکز ممکن است افراد حرفه‌ای آموزش دیده این درمان را انجام دهند. گرمای مادون قرمز به آرامی سلول‌های چربی را گرم می‌کند که در زیر سطح لایه دوم چربی پوست وجود دارد؛ در حالیکه لایه بالایی خنک می‌ماند. هنگامیکه سلول‌های چربی با استفاده از رادیوفرکانسی گرم می‌شوند شروع به آب شدن و تولید کلاژن تحریک شده می‌کنند. دستگاه دستی سپس برای توزیع مجددچربی و شکل‌دهی پوست بر روی بخش تحت درمان بدن استفاده می‌شود. با تحریک تولید کلاژن، چین و چروک پوست اغلب کاهش یافته و منجر به ظاهری نرم و صاف می‌شود. گردش خون و مایعات لنفی تصور می‌شود که در بهبود نتیجه این روش مؤثر است.
برخی از مزایای رادیوفرکانسی برای درمان سلولیت شامل پوست سفت، بهبود گردش خون و کاهش در ظاهر سلولیت می‌باشد. نتیجه کامل ممکن است پس از چندین ماه ظاهر شود، اما برخی افراد نیاز به یک جلسه درمان دارند و در موارد دیگر ممکن است به جلسات بعدی برای حفظ نتیجه کشانده شود.

نظرات