سلولیت نه تنها در افراد چاق بلکه در افرادی که دارای وزن ایده‌آلی هستند ممکن است وجود داشته باشد. سلولیت بیشتر در نواحی ران و باسن ظاهر می‌شود. درمان رادیوفرکانسی قادر است که شکل سلول‌های چربی را تغییر دهد، آنها را آب کند و باعث تغییر بافت‌های همبندی شود که این شرایط ناخوشایند را ایجاد می‌کنند. این تکنولوژی غیر تهاجمی، روش مؤثر و طولانی‌مدت برای کاهش ظاهر سلولیت می‌باشد.
 

سلولیت


رادیوفرکانسی سه مکانیسم را برای بهبود علائم سلولیت اعمال می‌کند. اول اینکه گرمای پوستی عمیق برای دسته چربی‌ها ایجاد می‌کند تا باعث تشکیل کلاژن جدید و بازسازی پوست بشود. با تحریک افزایش جریان خون، این روش به ، به دام‌اندازی رسوبات چربی و سموم کمک می‌کند. در نهایت فعالیت گرمایی باعث آب شدن سلول‌های چربی می‌شود.
عضلات بدن در یک لایه از بافت همبند چرب پیچیده شده اند. سلول‌های چربی لایه ای در یک محیط مایعی هستند و توسط شبکه‌ای از فیبرها نگه داشته شده، تغذیه شده و توسط مایعات بدن پاک می‌شوند. هنگامیکه این فرایند به آهستگی انجام شود بافت با مواد زائدی پر می‌شود و شبیه ماده ژلاتین مانند می‌گردد و این توده نزدیک سطح پوست مهاجرت می‌کند، بنابراین سبب بد شکل شدن و کاهش قابلیت ارتجاعی پوست شده و سطح پوست ظاهری شبیه به پوست پرتقال می‌شود که ظاهر پوست پرتقالی یکی از مشخصه های سلولیت است. سلولیت به مراتب در میان زنان رایج‌تر از مردان است که نشان می‌دهد تفاوت‌های هورمونی نقش مهمی در تشکیل آن دارد.  سلولیت در بخش‌هایی از بدن ظاهر می‌شود که چربی اضافی رسوب کرده وبه نظر می‌رسد بسیار شایع در میان زنان لاغر و نیز دارای اضافه وزن از هر نژادی است.  
در طول درمان با رادیوفرکانسی، لیزر که به پوست می‌خورد، لایه‌های داخلی گرم می‌شود در حالیکه لایه‌های بیرونی (اپیدرم) خنک می‌ماند. بسته به اندازه ناحیه تحت درمان، درمان حدود 30 تا 75 دقیقه طول می‌کشد. شما یک بهبود تدریجی را مشاهده می‌کنید. پس از درمان، بلافاصله می توان تمام فعالیت های روزمره را از سر گرفت. شما ممکن است قرمزی خفیف و موقتی را مشاهده کنید که باید کمتر از 24 ساعت از بین برود.
درمان گرمایی با رادیوفرکانسی باعث می‌شود که ساختارهای عمیق پوست سفت‌تر شده و نتیجه بلافاصله قابل مشاهده است، با گذشت زمان، کلاژن‌های جدید توسعه یافته و پوست سفت‌تر می‌شود و در نتیجه ظاهر پوست زیباتر می‌گردد. در حالیکه یک یا دو بار درمان می‌تواند نتیجه خوبی را ایجاد کند، تکنسین ممکن است درمان‌های منظم برای حفظ نتیجه و بهبود ظاهر جوان پوست را توصیه کند.

نظرات