کویتیشن یک جایگزین غیر جراحی برای از بین بردن چربی‌های جمع شده در سطوح مختلف بدن از جمله کاهش ظاهر سلولیت و لاغری شکم و پهلو می‌باشد. این روش شامل حل شدن چربی تحت درمان امواج اولتراسوند در سطح خارجی بدن است. روش‌های لاغری موضعی به دلیل اهمیتی که برای شکل ظاهری بدن وجود دارد ، طرفداران زیادی دارند. در سال 2011 این روش نسبتا جدید برای درمان سلولیت بود و به اندازه لیپوساکشن انجام نمی‌شد. این روش نسبتا سریع‌تر و مقرون‌به صرفه‌تر نسبت به روش‌های جراحی تهاجمی برای درمان سلولیت است. سلولیت شرایطی است که پوست و بافت‌های زیر آن باعث ظاهری توده‌ای و برجستگی می‌شوند. زنان بیشتر در معرض ابتلا به سلولیت هستند و اغلب در مناطقی از بدن که دارای توده چربی اضافه است مانند ران‌ها و باسن وجود دارند.  سلولیت به دلیل کاهش جریان خون در مناطقی از بدن است که منجر به تورم بافت چربی و مایعات راکد لنفاوی می‌شود. تجمع چربی‌ها و مایعات منجر به ظاهری ناصاف و گود بر روی سطح خارجی پوست می‌شود.

 

 کویتیشن برای درمان سلولیت و لاغری موضعی


در طی کویتیشن سلولیت امواج اولتراسوند، سلول‌های چربی را شکانده و محتویات آنها بیرون می‌ریزد؛ سپس محتویات آزاد شده از سلول‌های چربی و مایعات از طریق ادرار از بدن خارج می‌شوند. روش اولتراسوند یک درمان بدون درد است و یک جلسه درمان به طور معمول بین 30 تا 60 دقیقه طول می‌کشد. این روش تا حد زیادی باعث بهبود بافت پوست شده و ظاهر سلولیت را کاهش می‌دهد، هر چند نتایج فردی ممکن است متفاوت باشد.
جایگزین‌های متعددی برای کویتیشن سلولیت وجود دارد، برخی از پزشکان از برش کوچکی برای شکستن بافت سلولیت استفاده می‌کنند. لیپوساکشن یک روش معمول مورد استفاده است، دیگر روش‌ها شامل استفاده از الکترود، ماساژ سنگین، امواج صوتی، لیزر و نور مادون قرمز هستند. بسیاری از کرم‌های خاص و ژل‌ها در بازار هستند که در کاهش سلولیت موثرند اما  هنوز ثابت نشده‌که این ه مانند روش‌های مورد استفاده توسط جراحان و متخصصان مؤثر باشند.

نظرات